Čím zakryť balkón?
Čím zakryť balkón?
Čím zakryť balkón?

Pri zariaďovaní bytu venujeme pozornosť najnovším trendom v interiérovom dizajne, prechádzame katalógy a hľadáme inšpiráciu na internete. Inak to nie je ani v prípade balkóna. Chceme, aby tento priestor vyzeral nádherne a perfektne vykonával svoje funkcie. Toto miesto môže byť útočiskom, kde radi trávime voľný čas, odpočívame a povaľujeme sa s rodinou a priateľmi. Výber správnych, odolných a pevných materiálov je skutočnou výzvou, pokiaľ ide o terasu alebo balkón. Chceme, aby podlaha na balkóne vyzerala skvele a zodpovedala celkovému usporiadaniu nášho bytu.

Porcelánové dlaždice – odolná podlaha na balkón

V prípade podlahy na balkón je rovnako dôležitou otázkou okrem estetických aj otázka pevnosti materiálu. Jedným z najtrvácnejších riešení, ktoré dobre zapadá do usporiadania balkónov a terás a ktoré sa roky bezchybne prezentuje, sú vhodne vybrané vysoko kvalitné vonkajšie dlažby.

Najdôležitejšie vlastnosti balkónových dlaždíc sú:
• vysoká mrazuvzdornosť,
• nízka absorpcia vody,
• protišmykovosť,
• odolnosť proti oderu.

Tieto vlastnosti zabezpečujú, že povrch balkóna bude úplne chránený pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, ako je sneh, dážď alebo mráz. Mrazuvzdornosť a nízka nasiakavosť znamenajú, že dlaždice nie sú vystavené praskaniu a inému poškodeniu počas mrazu. Vonkajšie balkónové dlaždice by sa mali vyznačovať nasiakavosťou vody nie väčšou ako 3% a minimálne oterom triedy III. To zaručuje trvanlivosť materiálov a dokonalý vzhľad podlahy pre dlhoročné používanie povrchu balkóna. Dôležitou otázkou je tiež protišmyk, pretože zaisťuje bezpečnosť. Symbol R na obale ukazuje protišmykovú úroveň dlaždíc – čím je vyššia, tým menšie je riziko pošmyknutia a pádu. Na druhej strane Mohsova stupnica nám hovorí, aká je tvrdosť dlaždíc na balkón alebo terasu. Stojí za to vybrať si tie, ktoré sú označené symbolom 5 alebo 6, pretože dokonale splnia naše očakávania. Osobitná pozornosť by sa mala venovať porcelánovým dlaždiciam, ktoré sa vyznačujú najvyššími parametrami a sú mimoriadne odolné voči poškodeniu. Práve tento typ dlaždíc funguje najlepšie ako podlaha na terasu alebo balkón, pretože je mrazuvzdorný a málo nasiakavý. Nízka pórovitosť kameniny tiež umožňuje ich ľahké čistenie.

Široká škála vonkajších dlaždíc

V súčasnosti existuje veľmi široká a bohatá ponuka rôznych prevedení a farieb odolných porcelánových dlaždíc, ktoré sú ako stvorené na zakrytie balkóna. Dlaždice Cersanit sa vyznačujú vynikajúcou kvalitou, najvyššími parametrami a poskytujú atraktívny a odolný vzhľad balkónovej podlahy.

Z ponuky Cersanit môžeme odporučiť kolekcie, ako napríklad:

Kolekcia HIT 606 – mimoriadne elegantné kameninové dlažby dostupné v dvoch farbách. Napodobňujú prírodný kameň, vďaka čomu balkónový priestor získava charakter a pobyt v ňom navracia rovnováhu. Relaxácia v obklopení prírodných materiálov je nesmierne príjemná. Tieto dlaždice sa vyznačujú vysokou mrazuvzdornosťou a matnou textúrou. Perfektné pre moderné balkóny alebo terasy.

Kolekcie I love wood, Organic wood – originálna kolekcia kvalitných porcelánových dlaždíc inšpirovaných prírodným drevom. Ideálne sa hodí na balkón alebo terasu zariadenú v rustikálnom alebo boho štýle. Je k dispozícii v niekoľkých farebných verziách a umožňuje vám zvoliť si farbu a textúru, ktorá dokonale zodpovedá podlahe domu alebo bytu. Každá z dlaždíc sa navyše vyznačuje jedinečnou grafikou, ktorá reprodukuje prirodzené kresby a štruktúru dreva. Perfektný návrh pre všetkých, ktorí túžia po prírode.

Kolekcia Exclusive 603 – originálne porcelánové dlaždice, ktoré určite oslovia všetkých milovníkov moderných a originálnych interiérov. Betónový vzor vyzerá veľmi elegantne a určite bude fungovať v minimalistických aranžmánoch.